Home / Oscillators / 515QBA54M0000BAG
515QBA54M0000BAG
detaildesc
515QBA54M0000BAG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
515QBA54M0000BAG
Description:
XTAL OSC VCXO 54.0000MHZ CMOS
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type VCXO
Output CMOS
Series Si515
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 54 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number 515QBA
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 29mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA