Home / Oscillators / 3QHTF57-3.832-OE
3QHTF57-3.832-OE
detaildesc
3QHTF57-3.832-OE
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHTF57-3.832-OE
Description:
3.832 MHz XO 3.3V 7.0X5.0 MM OE
Update Time: 2024-07-19 17:55:45
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Type XO (Standard)
Output LVCMOS
Series 3QHTF57
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 3.832 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 21mA