Home / Oscillators / 3QHTF57-3.786-PD
3QHTF57-3.786-PD
detaildesc
3QHTF57-3.786-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHTF57-3.786-PD
Description:
3.786 MHz XO 3.3V 7.0X5.0 MM PD
Update Time: 2024-07-19 17:55:45
Output LVCMOS
Series 3QHTF57
Package Strip
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 3.786 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 21mA