Home / Oscillators / 3QHTF53-38.855-OE
3QHTF53-38.855-OE
detaildesc
3QHTF53-38.855-OE
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHTF53-38.855-OE
Description:
38.855 MHz XO 3.3V 5.0X3.2 MM OE
Update Time: 2024-07-19 17:55:23
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 38.855 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 23mA