Home / Oscillators / 3QHTF53-32.997-PD
3QHTF53-32.997-PD
detaildesc
3QHTF53-32.997-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHTF53-32.997-PD
Description:
32.997 MHz XO 3.3V 5.0X3.2 MM PD
Update Time: 2024-07-19 17:55:23
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 32.997 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 23mA