Home / Oscillators / 3QHTF53-24.8833-OE
3QHTF53-24.8833-OE
detaildesc
3QHTF53-24.8833-OE
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHTF53-24.8833-OE
Description:
24.8833 MHz XO 3.3V 5.0X3.2MM OE
Update Time: 2024-07-19 17:55:22
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 24.8833 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 22mA