Home / Oscillators / 3QHM572D1.0-28.750
3QHM572D1.0-28.750
detaildesc
3QHM572D1.0-28.750
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHM572D1.0-28.750
Description:
XTAL OSC SSXO 28.7500MHZ CMOS
Function Enable/Disable
Frequency 28.75 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -1.00%, Down Spread