Home / Oscillators / 3QHM572D1.0-27.000
3QHM572D1.0-27.000
detaildesc
3QHM572D1.0-27.000
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHM572D1.0-27.000
Description:
XTAL OSC SSXO 27.0000MHZ CMOS
Update Time: 2024-07-19 17:54:43
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Type SSXO
Output CMOS (Low EMI)
Series QuikXO
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 27 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -1.00%, Down Spread