Home / Oscillators / 3QHM572D0.5-65.500
3QHM572D0.5-65.500
detaildesc
3QHM572D0.5-65.500
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHM572D0.5-65.500
Description:
XTAL OSC SSXO 65.5000MHZ CMOS
Type SSXO
Output CMOS
Function Enable/Disable
Frequency 65.5 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 15mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -0.50%, Down Spread