Home / Oscillators / 3QHM572D0.5-166.000
3QHM572D0.5-166.000
detaildesc
3QHM572D0.5-166.000
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHM572D0.5-166.000
Description:
XTAL OSC SSXO 166.0000MHZ CMOS
Function Enable/Disable
Frequency 166 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -0.50%, Down Spread