Home / Oscillators / 3QHM572C0.25-22.1184
3QHM572C0.25-22.1184
detaildesc
3QHM572C0.25-22.1184
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHM572C0.25-22.1184
Description:
XTAL OSC SSXO 22.1184MHZ CMOS
Update Time: 2024-07-19 17:54:43
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Type SSXO
Output CMOS (Low EMI)
Series QuikXO
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 22.1184 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth ±0.25%, Center Spread