Home / Oscillators / 3QHM53D0.5-2.480
3QHM53D0.5-2.480
detaildesc
3QHM53D0.5-2.480
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHM53D0.5-2.480
Description:
XTAL OSC SSXO 2.4800MHZ CMOS SMD
Function Enable/Disable
Frequency 2.48 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -0.50%, Down Spread