Home / Oscillators / 3QHM53D0.25-65.500
3QHM53D0.25-65.500
detaildesc
3QHM53D0.25-65.500
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHM53D0.25-65.500
Description:
XTAL OSC SSXO 65.5000MHZ CMOS
Update Time: 2024-07-19 17:54:43
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Type SSXO
Output CMOS (Low EMI)
Series QuikXO
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 65.5 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -0.25%, Down Spread