3852-C-440-SS
detaildesc
3852-C-440-SS
RAF Electronic Hardware
Product No:
3852-C-440-SS
Description:
HEX SWAGE STANDOFFPLAIN STAINLES
Features -
Material Stainless Steel
Product Status Active
Length - Overall 0.385" (9.78mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Screw, Thread Size #4-40
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.250" (6.35mm) 1/4"