3852-C-256-AL
detaildesc
3852-C-256-AL
RAF Electronic Hardware
Product No:
3852-C-256-AL
Description:
HEX SWAGE STANDOFFPLAIN ALUMINUM
User Guide
Mfr RAF Electronic Hardware
Type Hex Standoff
Color -
Gender Female, Swage
Series -
Weight -
Package Bulk
Plating -
Features -
Material Aluminum
Product Status Active
Length - Overall 0.385" (9.78mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Screw, Thread Size #2-56
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.250" (6.35mm) 1/4"