3640JA331JAT9A
detaildesc
3640JA331JAT9A
KYOCERA AVX
Product No:
3640JA331JAT9A
Description:
CAP CER 330PF 4KV NP0 3640
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 330 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Size / Dimension 0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C