3483R-560M
detaildesc
3483R-560M
API Delevan Inc.
Product No:
3483R-560M
Description:
FIXED IND 56UH 650MA 0.39OHM SMD
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 56 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Base Product Number 3483R
DC Resistance (DCR) 390mOhm Max
Current Rating (Amps) 650 mA
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 0.65mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz