3483R-2R2M
detaildesc
3483R-2R2M
API Delevan Inc.
Product No:
3483R-2R2M
Description:
FIXED IND 2.2UH 2.5A 0.035OHM SM
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 2.2 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Base Product Number 3483R
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Current Rating (Amps) 2.5 A
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 2.5mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz