3483R-1R5M
detaildesc
3483R-1R5M
API Delevan Inc.
Product No:
3483R-1R5M
Description:
FIXED IND 1.5UH 2.85A 0.023OHM
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 1.5 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Base Product Number 3483R
DC Resistance (DCR) 23mOhm Max
Current Rating (Amps) 2.85 A
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 2.85mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz