3483R-101M
detaildesc
3483R-101M
API Delevan Inc.
Product No:
3483R-101M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 100UH 450MA 0.65OHM SM
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type Drum Core, Wirewound
Series 3483R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 100 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Base Product Number 3483R
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Current Rating (Amps) 450 mA
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 0.45mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz