3483-3R3M
detaildesc
3483-3R3M
API Delevan Inc.
Product No:
3483-3R3M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.08A 41MOHM SMD
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type Drum Core, Wirewound
Series 3483
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 3.3 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Obsolete
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
DC Resistance (DCR) 41mOhm Max
Current Rating (Amps) 2.08 A
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz