345RPLFT
detaildesc
345RPLFT
Renesas Electronics Corporation
Product No:
345RPLFT
Package:
20-QSOP
Description:
IC CLK/FREQ SYNTH 20QSOP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes with Bypass
Type Clock/Frequency Synthesizer
Input Clock, Crystal
Output LVCMOS
Series VersaClock®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 200MHz
Voltage - Supply 3.15V ~ 3.45V
Divider/Multiplier No/Yes
Number of Circuits 1
Base Product Number 345R
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:9
Operating Temperature 0°C ~ 70°C