3225R-103J
detaildesc
3225R-103J
API Delevan Inc.
Product No:
3225R-103J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1210
Description:
FIXED IND 10UH 297MA 2.1 OHM SMD
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series 3225R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq 25 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 10 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Obsolete
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.126" L x 0.094" W (3.20mm x 2.40mm)
DC Resistance (DCR) 2.1Ohm Max
Current Rating (Amps) 297 mA
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1210
Frequency - Self Resonant 30MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz