3111T-C-1032-S
detaildesc
3111T-C-1032-S
RAF Electronic Hardware
Product No:
3111T-C-1032-S
Description:
ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN STEEL3
User Guide
Mfr RAF Electronic Hardware
Type Round Standoff
Color -
Gender Female, Swage
Series -
Weight -
Package Bulk
Plating -
Features -
Material Steel
Product Status Active
Length - Overall 0.541" (13.75mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.375" (9.53mm)
Screw, Thread Size #10-32
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.406" (10.32mm)