Home / TVS Diodes / 30KPA102CA-HR
30KPA102CA-HR
detaildesc
30KPA102CA-HR
Littelfuse Inc.
Product No:
30KPA102CA-HR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
P600
Description:
TVS DIODE 102VWM 165.6VC P600
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Type Zener
Series 30KPA-HR
Package Tape & Reel (TR)
Applications General Purpose
Mounting Type Through Hole
Package / Case P600, Axial
Product Status Active
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Base Product Number 30KPA
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)
Power Line Protection No
Bidirectional Channels 1
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package P600
Voltage - Breakdown (Min) 113.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 165.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 102V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 183A