3094R-561KS
detaildesc
3094R-561KS
API Delevan Inc.
Product No:
3094R-561KS
Description:
FIXED IND 560NH 510MA 190MOHM SM
Ratings -
Q @ Freq 70 @ 25MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 560 nH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Current Rating (Amps) 510 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 170MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz