3094R-472FS
detaildesc
3094R-472FS
API Delevan Inc.
Product No:
3094R-472FS
Description:
FIXED IND 4.7UH 170MA 1.6OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 60 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±1%
Inductance 4.7 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Current Rating (Amps) 170 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 42MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz