3094R-184HS
detaildesc
3094R-184HS
API Delevan Inc.
Product No:
3094R-184HS
Description:
FIXED IND 180UH 52MA 18 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 790kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 180 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 18Ohm Max
Current Rating (Amps) 52 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 5MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz