3094R-103JS
detaildesc
3094R-103JS
API Delevan Inc.
Product No:
3094R-103JS
Description:
FIXED IND 10UH 120MA 3.5 OHM SMD
Type -
Series 3094R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 65 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 10 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 120 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 29MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz