3094-823GS
detaildesc
3094-823GS
API Delevan Inc.
Product No:
3094-823GS
Description:
FIXED IND 82UH 64MA 12 OHM SMD
Type -
Series 3094
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 60 @ 2.5MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±2%
Inductance 82 µH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Current Rating (Amps) 64 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 9MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz