3094-821HS
detaildesc
3094-821HS
API Delevan Inc.
Product No:
3094-821HS
Description:
FIXED IND 820NH 400MA 300MOHM SM
Type -
Series 3094
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 75 @ 25MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 820 nH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Current Rating (Amps) 400 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 150MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz