3094-394HS
detaildesc
3094-394HS
API Delevan Inc.
Product No:
3094-394HS
Description:
FIXED IND 390UH 39MA 32 OHM SMD
Type -
Series 3094
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 790kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 390 µH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 32Ohm Max
Current Rating (Amps) 39 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 2.9MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz