3094-393JS
detaildesc
3094-393JS
API Delevan Inc.
Product No:
3094-393JS
Description:
FIXED IND 39UH 84MA 7 OHM SMD
Type -
Series 3094
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 65 @ 2.5MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 39 µH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 7Ohm Max
Current Rating (Amps) 84 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 13MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz