3094-392JS
detaildesc
3094-392JS
API Delevan Inc.
Product No:
3094-392JS
Description:
FIXED IND 3.9UH 180MA 1.4OHM SMD
Type -
Series 3094
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 60 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 3.9 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Current Rating (Amps) 180 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 45MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz