3094-331JS
detaildesc
3094-331JS
API Delevan Inc.
Product No:
3094-331JS
Description:
FIXED IND 330NH 700MA 100MOHM SM
Type -
Series 3094
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 70 @ 50MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 330 nH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Current Rating (Amps) 700 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 240MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz