3094-273KS
detaildesc
3094-273KS
API Delevan Inc.
Product No:
3094-273KS
Description:
FIXED IND 27UH 110MA 4 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 65 @ 2.5MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 27 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm)
DC Resistance (DCR) 4Ohm Max
Current Rating (Amps) 110 mA
Height - Seated (Max) 0.133" (3.38mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 15MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz