3094-272GS
detaildesc
3094-272GS
API Delevan Inc.
Product No:
3094-272GS
Description:
FIXED IND 2.7UH 210MA 1.1OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 65 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±2%
Inductance 2.7 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Current Rating (Amps) 210 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 60MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz