3094-183GS
detaildesc
3094-183GS
API Delevan Inc.
Product No:
3094-183GS
Description:
FIXED IND 18UH 114MA 3.8 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 60 @ 2.5MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±2%
Inductance 18 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 3.8Ohm Max
Current Rating (Amps) 114 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 17MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz