3094-180KS
detaildesc
3094-180KS
API Delevan Inc.
Product No:
3094-180KS
Description:
FIXED IND 18NH 1A 40 MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 60 @ 150MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 18 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm)
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Current Rating (Amps) 1 A
Height - Seated (Max) 0.133" (3.38mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 1.5GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz