3094-123FS
detaildesc
3094-123FS
API Delevan Inc.
Product No:
3094-123FS
Description:
FIXED IND 12UH 118MA 3.6 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 60 @ 2.5MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±1%
Inductance 12 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 3.6Ohm Max
Current Rating (Amps) 118 mA
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 27MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz