3090R-331H
detaildesc
3090R-331H
API Delevan Inc.
Product No:
3090R-331H
Description:
FIXED IND 330NH 550MA 250MOHM SM
Ratings -
Q @ Freq 34 @ 25MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 330 nH
Material - Core Iron Powder
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Current Rating (Amps) 550 mA
Height - Seated (Max) 0.050" (1.27mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 220MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz