3090R-220M
detaildesc
3090R-220M
API Delevan Inc.
Product No:
3090R-220M
Description:
FIXED IND 22NH 765MA 140MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 50MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 22 nH
Material - Core Iron Powder
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Current Rating (Amps) 765 mA
Height - Seated (Max) 0.050" (1.27mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 1GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz