3080T-A-1032-AL
detaildesc
3080T-A-1032-AL
RAF Electronic Hardware
Product No:
3080T-A-1032-AL
Description:
ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN ALUMIN
User Guide
Mfr RAF Electronic Hardware
Type Round Standoff
Color -
Gender Female, Swage
Series -
Weight -
Package Bulk
Plating -
Features -
Material Aluminum
Product Status Active
Length - Overall 0.481" (12.22mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.313" (7.94mm)
Screw, Thread Size #10-32
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.406" (10.32mm)