Home / Oscillators / 25QHTF57-66.666-OE
25QHTF57-66.666-OE
detaildesc
25QHTF57-66.666-OE
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHTF57-66.666-OE
Description:
66.666 MHz XO 2.5V 7.0X5.0 MM OE
Update Time: 2024-07-19 17:54:36
Output LVCMOS
Series 25QHTF57
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 66.666 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 26mA