Home / Oscillators / 18QHTF32-75.405-OE
18QHTF32-75.405-OE
detaildesc
18QHTF32-75.405-OE
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
18QHTF32-75.405-OE
Description:
75.405 MHz XO 1.8V 3.2X2.5 MM OE
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 75.405 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 26mA