Home / Oscillators / 18QHTF32-65.653-OE
18QHTF32-65.653-OE
detaildesc
18QHTF32-65.653-OE
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
18QHTF32-65.653-OE
Description:
65.653 MHz XO 1.8V 3.2X2.5 MM OE
Update Time: 2024-07-19 17:53:11
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Type XO (Standard)
Output LVCMOS
Series 18QHTF32
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 65.653 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 26mA