Home / Oscillators / 18QHTF32-51.892-PD
18QHTF32-51.892-PD
detaildesc
18QHTF32-51.892-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
18QHTF32-51.892-PD
Description:
51.892 MHz XO 1.8V 3.2X2.5 MM PD
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 51.892 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 24mA