Home / Oscillators / 18QHTF32-50.471333-PD
18QHTF32-50.471333-PD
detaildesc
18QHTF32-50.471333-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
18QHTF32-50.471333-PD
Description:
50.471333 M XO 1.8V 3.2X2.5MM PD
Update Time: 2024-07-19 17:53:11
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 50.471333 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 24mA