1825SC103KATME
detaildesc
1825SC103KATME
KYOCERA AVX
Product No:
1825SC103KATME
Description:
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 1825
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C