1825SA561KAT9A
detaildesc
1825SA561KAT9A
KYOCERA AVX
Product No:
1825SA561KAT9A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 560PF 1.5KV C0G/NP0 1825
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 560 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C